Miniatyrporträtt 1700-tal

Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal
Miniatyrporträtt 1700-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINIATYR, sekelskiftet 1700/1800, gouache på elfenben, porträtt av greve Carl Henrik von Hermansson (1756-1824), otydligt monogramsignerad, monterad i träram, ramens storlek ca 15,5x12,5 cm

654752

2019-06-20