Miniatyrporträtt 1800-tal

Miniatyrporträtt 1800-tal
Miniatyrporträtt 1800-tal
Miniatyrporträtt 1800-tal
Miniatyrporträtt 1800-tal
Miniatyrporträtt 1800-tal
Miniatyrporträtt 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

MINIATYR, 1800-talets början, gouache på elfenben, porträtt föreställande Christina Charlotta Reutercrona, född Ulfsparre af Broxvik (1743-1827), monterad i träram, ramens storlek ca 15,5x13 cm

654790

2019-06-20