Ljuskrona
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, stomme i bronserad metall, 1800-talets slut, oscariansk, för tolv ljus, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 86, diameter 57 cm
avslag, nagg, böjda ljusarmar
654808
2019-06-16