Flaska i glas
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKA i glas, islamskt kulturområde, ca 900-1300, höjd ca 7 cm
Proveniens: Föremålet är förvärvat och inköpt i eller infört till Sverige mellan ca 1960-1975, därefter i samma ägo och senare genom arv
Jordfynd med tillhörande slitage
654854
2019-06-17