Rörstrand kaffeservis
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Ceylon", Rörstrand, kaffeservis, 25 delar, flintgods,1950-tal, bestående av 11 kaffekoppar med fat, höjd ca 9 cm, 12 assietter, Ø 19 cm, 1 sockerskål med lock, 1 kaffekanna
Bruksspår, nagg förekommer
654920
2019-06-17