Rörstrand kaffeservis

Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Ceylon", Rörstrand, kaffeservis, 25 delar, flintgods,1950-tal, bestående av 11 kaffekoppar med fat, höjd ca 9 cm, 12 assietter, Ø 19 cm, 1 sockerskål med lock, 1 kaffekanna

Bruksspår, nagg förekommer

654920

2019-06-17