Staffordshirefiguriner

Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner
Staffordshirefiguriner

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 1 par, sent 1800-/tidigt 1900-tal, Staffordshire, England, spiselhundar föreställande s.k "risgrynshundar", glaserat flintgods, höjd ca 24 cm

Krackelyr i glasyren

655022

2019-06-17