Pojkdocka Käthe Kruse
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE POJKDOCKA, "German Child VIII ", 1930-40-tal, rörligt huvud i målat formpressat tyg, målade anletsdrag, blond hårperuk, kropp i stoppat tyg med rörliga ben och påsydda armar, märkt under vänster fot med signatur, klädd i pyjamas, längd ca 52 cm
Lös peruk, smärre slitage och fläckar
655068
2019-06-17