Pojkdocka Käthe Kruse

Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse
Pojkdocka Käthe Kruse

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KÄTHE KRUSE POJKDOCKA, "German Child VIII ", 1930-40-tal, rörligt huvud i målat formpressat tyg, målade anletsdrag, blond hårperuk, kropp i stoppat tyg med rörliga ben och påsydda armar, märkt under vänster fot med signatur, klädd i pyjamas, längd ca 52 cm

Lös peruk, smärre slitage och fläckar

655068

2019-06-17