Piedestaler
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTALER, 2 st., snarlika, 1900-talets slut, empirestil, stomme i förgylld och bronserad trä med skuren akantus dekor, skivor av marmor, på fötter i form av lejontassar, höjd ca 67 och 71 cm
Bruksslitage, repor, ställvis förlust av förgyllning och bronsering
655163
2019-06-19