Piedestaler

Piedestaler
Piedestaler
Piedestaler
Piedestaler
Piedestaler
Piedestaler

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIEDESTALER, 2 st., snarlika, 1900-talets slut, empirestil, stomme i förgylld och bronserad trä med skuren akantus dekor, skivor av marmor, på fötter i form av lejontassar, höjd ca 67 och 71 cm

Bruksslitage, repor, ställvis förlust av förgyllning och bronsering

655163

2019-06-19