Dinky Toys militärfordon

Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon
Dinky Toys militärfordon

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DINKY TOYS, 14 st, 1950-tal, Meccano, England, militärfordon bestående av: Nr. 623 Army Wagon, 626 Military Ambulance, 641 Army 1-ton Cargo Truck, 643 Army Water Tanker, 670 Armoured Car, 674 Austin Champ, 675 Scout Car, 676 Armoured Personel Car, 688 Field Artillery Tractor, 692 55 Medium Gun, 693 7.2 Howitzer, 697 25-pounder Field Gun Set, 734 Supermarine Swift samt. 735 Gloster Javelin Fighter, samtliga märkta undertill, merparten med orginalemballage

Varierande slitage på emballagen, modellerna i genomgående gott skick

655225

2019-06-18