Bordsur 1700-tal

Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal
Bordsur 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSURSFODRAL, Louis XV, 1700-tal, brännförgylld brons, urhus besatt med facetterade färgade glassten, höjd 33 cm

Senare löst urverk medföljer, senare krön och sockel i trä, slitage

655322

2019-06-18