Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson

Såld för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Angelika" - Brännvinskrydda, signerad roland S, 219/310, färglitografi, bildmått ca 34x23 cm

HISTORIK: Kvanne (Angelica archangelica) är en tvåårig ört tillhörande familjen flockblommiga växter.

Läs mer

655338

2019-08-20