Roland Svensson
2019-08-20
655338
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Angelika" - Brännvinskrydda, signerad roland S, 219/310, färglitografi, bildmått ca 34x23 cm
HISTORIK: Kvanne (Angelica archangelica) är en tvåårig ört tillhörande familjen flockblommiga växter.
Läs mer