2 dukar och 13 servetter linnedamast

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DUKAR OCH SERRVETTER, 2 respektive 13 st, linnedamast, enligt uppgift Irland 1920-tal, monogram AS i vit brodyr, dukarnas mått 400x180 och 270x155 cm, servetternas mått 58x58 cm

Bruksslitage med mindre fläckar, ej fullt genomgångna

655377

2019-06-20