Matgrupp i nyrokoko

Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko
Matgrupp i nyrokoko

Klubbat för:

350 SEK

2 000 SEK

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets första hälft, nyrokoko, bestående av: matbord samt 6 stolar, bord i massiv ek, stolar fanérade i ek och med klädsel i brokadtextil, skuren dekor, bordets fotavslut i form av lejontassar, bordet med utdragbara skivor, bordet ca höjd 76 cm, skivans mått 72x168+63,5+63,5 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Brukslitage, fanérskada på en stol, stolklädseln smått lös på en stol, fläckar förekommer

655422

2019-06-19