Meissen chokladkanna och kopp
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MEISSEN, mindre chokladkanna, kopp med lock, 2 dlr., porslin, Tyskland, 1700-talets slut samt 1900-talets mitt, polykrom dekor, höjd ca 6-9 cm, kannans defekta lock (i delar) medföljer
Locket till kannan i delar, lockknoppen till koppen med nagg, pipen till kannan något nedslipad
655455
2019-06-19