Meissen chokladkanna och kopp

Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp
Meissen chokladkanna och kopp

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MEISSEN, mindre chokladkanna, kopp med lock, 2 dlr., porslin, Tyskland, 1700-talets slut samt 1900-talets mitt, polykrom dekor, höjd ca 6-9 cm, kannans defekta lock (i delar) medföljer

Locket till kannan i delar, lockknoppen till koppen med nagg, pipen till kannan något nedslipad

655455

2019-06-19