Vas porslin Kina Kangxi
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 24 cm
Fotringen med lagningar/retuscher, mynningen med mindre nagg
655487
2019-06-23