Bestick silver
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
BESTICK, 110 dlr, silver, CG Hallberg, Stockholm, bestående av: 12 varmrättsgafflar, 12 varmrättsknivar, 12 varmrättsskedar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 dessertknivar, 12 förrättsskedar, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar och 2 smörknivar, stämplade huvudsakligen 1920-tal, vikt 4187 g exkl knivar med stålblad
Smärre bruk- och åldersrelaterat slitage
655551
2019-06-18