Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

13 000 SEK

14 000 SEK

BESTICK, 110 dlr, silver, CG Hallberg, Stockholm, bestående av: 12 varmrättsgafflar, 12 varmrättsknivar, 12 varmrättsskedar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 dessertknivar, 12 förrättsskedar, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar och 2 smörknivar, stämplade huvudsakligen 1920-tal, vikt 4187 g exkl knivar med stålblad

Smärre bruk- och åldersrelaterat slitage

655551

2019-06-18