Silverbestick Sachsisk modell
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BESTICKSUPPSÄTTNING, 57 dlr, silver, Sachsisk modell, Danmark, 1900-talets början, bestående av: 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 matgafflar, 9 matknivar samt. 12 matskedar, knivarna med blad i rostfritt stål, vikt exkl. knivarna 1252g
Smärre slitage
655612
2019-06-19