Silverbestick Sachsisk modell

Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell
Silverbestick Sachsisk modell

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BESTICKSUPPSÄTTNING, 57 dlr, silver, Sachsisk modell, Danmark, 1900-talets början, bestående av: 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 matgafflar, 9 matknivar samt. 12 matskedar, knivarna med blad i rostfritt stål, vikt exkl. knivarna 1252g

Smärre slitage

655612

2019-06-19