Josef Frank "Diplomat" soffbord,Firma Svenskt Tenn

Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank
Josef Frank

Klubbat för:

12 500 SEK

8 000 SEK

JOSEF FRANK,"Diplomat", soffbord, modellnummer 2073, Firma Svenskt Tenn, formgivet 1949, skiva fanérad med pyramidmahogny, höjd ca 48 cm, 105x105 cm

Ingår i tema-auktionen "Moderna Klassiker"

Ställvist omfattande slitage i form av mindre störmärken kring ben samt mindre repor, stötmärken och ytfläckar på skiva, något blekt stomme

655730

2019-06-19