Paraplyställ Japan 1900-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
1 500 SEK
PARAPLYSTÄLL, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, cylinderformad, dekor av figurscen under tall i underglasyrblått, höjd ca 63 cm
PROVENIENS: Direktör Ego Holm, Grand Hotell Karlstads tidigare ägare
Spricka, lagning
655862
2019-06-23