Paraplyställ Japan 1900-tal

Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal
Paraplyställ Japan 1900-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

PARAPLYSTÄLL, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, cylinderformad, dekor av figurscen under tall i underglasyrblått, höjd ca 63 cm

PROVENIENS: Direktör Ego Holm, Grand Hotell Karlstads tidigare ägare

Spricka, lagning

655862

2019-06-23