Soffgrupp Minerva France & Søn Danmark

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, soffgrupp, 3 dlr, "Minerva" France & Søn, Danmark, 1960-tal, brickmärkta, bestående av 2 soffor i teak med lösa plymåer, klädda i textil samt 1 hörnbord i teak med två hyllplan varav det nedre i flätad rotting, soffornas sitthöjd ca 44, bredd ca 120 respektive 190 cm, djup 75, hörnbordets mått, höjd ca 64, 74 x 74 cm

Hörnbord med repor, bruksslitage, stomme med märken

655868

2019-06-26