Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-talets slut, med hänklar i form av salamandrar, dekor av medaljonger med figurscener i underglasyrblått, lotusslingor, höjd ca 30 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
655891
2019-06-23