Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal
Pilgrimsflaska Kina 1800-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-talets slut, med hänklar i form av salamandrar, dekor av medaljonger med figurscener i underglasyrblått, lotusslingor, höjd ca 30 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

655891

2019-06-23