Soffa empirestil
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, empirestil, fast stoppad stomme, sits med resårer, karmar och underrede i mahogny med dekordetaljer i mässing, textilklädsel, 1900-talets första hälft, längd ca 151, höjd 91, sitthöjd ca 42 cm
Bruksslitage, senare klädsel
656107
2019-06-24