Läsljusstake, Karl Johan
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LÄSLAMPA, sannolikt stockholmsarbete, Karl Johan, för två ljus, brännförgylld mässing, lackerad plåt skräm, fotplatta av marmor med sittande hund, höj- och sänkbar skärm och ljushållare, lösa manschetter, höjd 34,5 cm
Slitage, senare lackerad skärm
656127
2019-06-25