Läsljusstake, Karl Johan

Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan
Läsljusstake, Karl Johan

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LÄSLAMPA, sannolikt stockholmsarbete, Karl Johan, för två ljus, brännförgylld mässing, lackerad plåt skräm, fotplatta av marmor med sittande hund, höj- och sänkbar skärm och ljushållare, lösa manschetter, höjd 34,5 cm

Slitage, senare lackerad skärm

656127

2019-06-25