Golvvas Kina 1800-tal
Klubbat för:
9 200 SEK
8 000 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av drakar och fenixfåglar bland blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 62 cm
Nagg, botten med glasyrspricka
656142
2019-06-20