"Perch" design George Nelson för Herman Miller

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

GEORGE NELSON(1908-1986), "Perch", kontorsstol, för Herman Miller, 1970-tal, urspungligen formgiven 1964, etikettmärkt, stomme i kromad metall, sits och rygg klädd i svart skinn, reglerbar höjd fr ca 72 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, flagnad krom

656546

Päivämäärä:

2019-06-23