"Perch" design George Nelson för Herman Miller
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
GEORGE NELSON(1908-1986), "Perch", kontorsstol, för Herman Miller, 1970-tal, urspungligen formgiven 1964, etikettmärkt, stomme i kromad metall, sits och rygg klädd i svart skinn, reglerbar höjd fr ca 72 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, flagnad krom
656546
Päivämäärä:
2019-06-23