Pipor mestadels 1800-tal

Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal
Pipor mestadels 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIPHUVUDEN, 7 st, mestadels 1800-tal, varav 6 st i sjöskum med silverfattning, bl.a. K G Markström, Uppsala,1893, Isac Malm, verksam Sundsvall, 1815-1846, Olof Abel Fernqvist, Sundsvall, 1865 samt en stämplad ´´*O´´, 1818, 1 st, lergods med förgyllt silverinfattning, 5 pipskaften medföljer

Slitage, märken, repor, lagningar, ställvis anlöpning

656547

2019-06-23