Bord directoirestil

Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil
Bord directoirestil

Såld för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORD, ett par, directoirestil, Ryssland 1900-tal, fristående, fanerat med masurbjörk, beslag av mässing, sarger med eglomiserande dekor på glas, fronten med en låda, svänga ben med fotkryss, avslutande hjultrissor, höjd 85, 51 x 50,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ett glas med spricka

656681

2019-09-15