Skrivbord Napoleon III
Klubbat för:
52 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SKRIVBORD, Napoleon III, svärtat, förgyllda bronsbeslag, blindträ i ek, skinnklädd skiva med guldsnitt, lådorna invändigt mahognyfanerade, ymning beslagsdekor av lister och hörnbeslag karyatidansikten samt fothylsor med akantusvoluter, nycklar medföljer, höjd 76, 155 x 83 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre slitage
656683
2019-09-15