Skrivbord Napoleon III

Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III
Skrivbord Napoleon III

Såld för:

52 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

SKRIVBORD, Napoleon III, svärtat, förgyllda bronsbeslag, blindträ i ek, skinnklädd skiva med guldsnitt, lådorna invändigt mahognyfanerade, ymning beslagsdekor av lister och hörnbeslag karyatidansikten samt fothylsor med akantusvoluter, nycklar medföljer, höjd 76, 155 x 83 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage

656683

2019-09-15