Reseetui sterlingsilver
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RESEETUI, 3 delar, sterlingsilver, 1800-talets slut, bestående av: bägare, höjd 7, gaffel samt sked, längd 17,5 cm, stämplade Chrichaud & Cie Marseille, graverad dekor med vapenmonogram "FP", i originalask, silvervikt 145 g
Åldersrelaterat slitage
656690
2019-06-24