Konsolbord 1800-talets första hälft

Såld för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, delvis massiv valnöt, träskurna karyatider i form av Diana, beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 97, 131 x 56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Senare skiva och beslag, något omarbetat

656708

2019-09-15