Kandelabrar nyrenässans

Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, nyrenässans, för vardera fem ljus, förgylld och patinerad brons, bas på klövfötter, urnformad pelare med Apollos ansikte, ljusarmar med dekor av växtornamentik och svanhuvuden, höjd 55,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Två manschetter saknas, mittersta ljuspiporna och droppskålar borrade

656730

2019-09-15