Dresden matservis

Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis
Dresden matservis

Klubbat för:

7 400 SEK

4 000 SEK

SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), matservis, 28 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, polykrom dekor av girland, detaljer i guld, gallerkant, bestående av: 4 mattallrikar, 4 förrättstallrikar, 4 desserttallrikar, 7 assietter, 6 brödassietter, skålfat samt två korgar, diameter ca 16-26 cm

Nagg, en korg med lagning

656736

2019-06-25