Fåtölj gustaviansk

Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk
Fåtölj gustaviansk

Såld för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FÅTÖLJ, gustavianskt stockholmsarbeten, träskuren dekor, rektangulär ryggbricka, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalande kannelerade ben, bemålad i gulockra, sitthöjd 41 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa lagningar och förstärkningar

656745

2019-09-15