Bordspendyl Restauration

Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, märkt Brocot á Paris, mörkpatinerad brons, fodral fanerat med marmor, urhus i form av postament med dekor av växtornamentik, försilvrad urtavla med romerska siffror, krönt av klassicerande figurscen av hästtämjare, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 63,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa nagg och lagningar, mindre attribut saknas. SAV garanterar ej funktionen.

656747

2019-09-15