Skåp allmoge

Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅP, allmoge, 1800-tal, med dörrpar och bakomliggande hyllplan, på senare benställning, 1900-tal, med en låda, polykromt bemålat, höjd ca 155, 109x39 cm

Kompletterad och renoverad, slitage, delvis senare målning, ställvis förlust av färg och lackering, torrsprickor, spår av trämask

656750

2019-06-23