Porslinsmålning

Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning
Porslinsmålning

Såld för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ALEXANDRE SOUSTRE (Frankrike 1845-1910), porslinsmålning, motiv efter Henri Pinta (1856-1944), signerad A Soustre d´aprés PINTA, baktill stämplad Limoges France, motivets storlek 36 x 27 cm, med förgylld ram 60 x 50 cm

PROVENIENS: Stopalo

656759

2019-09-15