CHRISTO,

CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,
CHRISTO,

Såld för:

120 000 SEK

Utropspris

80 000 SEK

CHRISTO (USA, född 1935): Package on Hand Truck (Project), signerad, betitlad och daterad Christo 1973. Penna, kol, tyg, vaxkrita, rep och garn collage på kartong, 71x56 cm.

PROVENIENS:
Galerie Aronowitsch, Stockholm
Tore Wretman

Fuktskador, gulnat papper, papperskador

656763

2019-09-29