CHRISTO,
Klubbat för:
120 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
CHRISTO (USA, född 1935): Package on Hand Truck (Project), signerad, betitlad och daterad Christo 1973. Penna, kol, tyg, vaxkrita, rep och garn collage på kartong, 71x56 cm.
PROVENIENS:
Galerie Aronowitsch, Stockholm
Tore Wretman
Fuktskador, gulnat papper, papperskador
656763
2019-09-29