Morian Italien 1800-tal
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MORIAN, Italien, sannolikt Venedig, 1800-tal, skulpterat, förgyllt och polykromt bemålat lövträ, höjd 135 cm, höjd 143 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skador, lagningar och förstärkningar, krönplatta saknas
656774
2019-09-15