Morian Italien 1800-tal

Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal
Morian Italien 1800-tal

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MORIAN, Italien, sannolikt Venedig, 1800-tal, skulpterat, förgyllt och polykromt bemålat lövträ, höjd 135 cm, höjd 143 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, lagningar och förstärkningar, krönplatta saknas

656774

2019-09-15