Byrå gustaviansk
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, fanerad med alrot och körsbär, beslag av mässing, inläggningar av friser och fält, draghandtag och nyckelskyltar med bandrosetter, snedställda hörn, avsmalnande ben, höjd 82, 110 x 54 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ställvisa skador och lagningar, låsen 1800-tal
656779
2019-09-15