Byrå gustaviansk
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, fanerad alrot och björk, förgyllda mässingsbeslag, övre låda med motiv av romber, samkomponerad front med friser och fält, dragringar i form lagerkransar, nyckelskyltar med bandrosetter, nyckel medföljer, höjd 83, 103 x 52 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre slitage, ej ursprungliga lås
656782
2019-09-15