Byrå gustaviansk

Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk
Byrå gustaviansk

Såld för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BYRÅ, gustaviansk, fanerad alrot och björk, förgyllda mässingsbeslag, övre låda med motiv av romber, samkomponerad front med friser och fält, dragringar i form lagerkransar, nyckelskyltar med bandrosetter, nyckel medföljer, höjd 83, 103 x 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage, ej ursprungliga lås

656782

2019-09-15