Brasskärm

Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm
Brasskärm

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRASSKÄRM, empirestil 1800-tal, delvis träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, svart pelare krönt av förgylld träskuren örn, rektangulär skärm med broderi, rund fotplatta godronnerad dekor, sidor med palmetter, tre tassfötter, 186 x 71 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage, skärm renoverad och omarbetad

656786

2019-09-15