Skulptur C.J. Bonnesen
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Oriental och kvinna till häst, signerad och daterad C.I.B 1917 samt C.J. Bonnesen, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 68 cm
PROVENIENS: Stopalo
Mindre dekordel saknas
656798
2019-09-15