Skulptur C.J. Bonnesen

Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen

Såld för:

30 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Oriental och kvinna till häst, signerad och daterad C.I.B 1917 samt C.J. Bonnesen, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 68 cm

PROVENIENS: Stopalo

Mindre dekordel saknas

656798

2019-09-15