Skulptur C.J. Bonnesen

Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen
Skulptur C.J. Bonnesen

Klubbat för:

88 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Dromedar med beduin och ung kvinna, signerad och daterad C.I.B 1914, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 85 cm

PROVENIENS: Stopalo

656799

2019-09-15