Skulptur C.J. Bonnesen
Klubbat för:
88 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Dromedar med beduin och ung kvinna, signerad och daterad C.I.B 1914, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 85 cm
PROVENIENS: Stopalo
656799
2019-09-15