Bordspendyl Restauration

Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgyllds brons samt malakitimitation, postament med fötter i form av bevingade kvinnor, lunettformat urhus omgivet av Amor och Psyke, urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 61 cm

PROVENIENS: Stopalo

Färgbortfall, nagg, retuscher, lösa delar. SAV garanterar ej funktionen.

656835

2019-09-15