Bordspendyl Restauration
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgyllds brons samt malakitimitation, postament med fötter i form av bevingade kvinnor, lunettformat urhus omgivet av Amor och Psyke, urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 61 cm
PROVENIENS: Stopalo
Färgbortfall, nagg, retuscher, lösa delar. SAV garanterar ej funktionen.
656835
2019-09-15