Golvur 1800-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GOLVUR, 1800-talets andra hälft, urverk med slag, 2 lod, pendel samt urverksvev, H ca 222 cm
Senare bemålning, färgbortfall, tråd till lod behöver bytas, en trissa till lod medföljer lös, funktion ej kontrollerad, vi ansvarar ej för funktionen
656857
2019-06-26