Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GOLVUR, 1800-talets andra hälft, urverk med slag, 2 lod, pendel samt urverksvev, H ca 222 cm

Senare bemålning, färgbortfall, tråd till lod behöver bytas, en trissa till lod medföljer lös, funktion ej kontrollerad, vi ansvarar ej för funktionen

656857

2019-06-26