Övriga porslin

Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin
Övriga porslin

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNAR, 2 st, BOJAN samt CRÈMEKOPPAR, 2 st, porslin, blå dekor mot vit fond, bestående av: mindre tekanna, klotformad, Japan, 1800-tal, tekanna, Kina, 1900-tal, 2 crémekoppar med lock, Sverige, 1800-tal, höjd ca 9.5-20 cm

Slitage, repor, nagg, mindre tekannan med sprickor och lagningar på handtaget samt i kannan själv, bojan med glasyrskador

656880

2019-06-25